Oplachové ozonizačné systémy

Jedná sa o mobilné ozonizačné zariadenia konštruované na mieru podľa potrieb klientov, určené na oplach, dezinfekciu, dekontamináciu a dezodoráciu hlavne v potravinárskom, chovateľskom  a spracovateľskom priemysle, ako účinnú a  ekologickú náhradu bez použitia chémie. Privádzaná voda do mobilného ozonizačného zariadenia sa silne nasýti ozónom v potrebnej koncentrácii a použije sa ako účinný a ekologický dezinfekčný oplach na zariadeniach podľa potrieb klienta.

Potravinársky priemysel je veľmi citlivý na kvalitu výrobných a skladovacích priestorov ako aj ich technologických liniek a obalových materiálov. Tieto faktory priamo vplývajú na kvalitu produkovaných výrobkov. K zaisteniu bezpečnosti a kvality sa v potravinárskom priemysle doposiaľ používajú dezinfekčné prostriedky na báze chlóru prípadne rôznych kyselín. Niektoré z týchto prostriedkov sú neúčinné proti odolnejším druhom organizmov a vyvolávajú obavy z hľadiska bezpečnosti.

Možnosti využitia:

Nezanedbateľnou a bezkonkurenčnou výhodou ozonizácie je priaznivý vplyv na životné prostredie (odbúranie chemických látok a absencia nebezpečných zvyškových produktov).